Ate nate ti me fole ngrohte
ishte mbremja qe nuk e haroj jo jo
Po vallzojme shok te mir ne jete
lumturine kudo e ndjejm

Nje lule qe lulezon
tek foshnja qe buzeqesh
kur zemrat dashurojne
jete cel jete

Nga prushi i dashurise
mbi ne nje yll sec rra
ndez kaq kujtime qe jeta
cdo dite na dha

Shpalos pa fund
gezimi yne pranvere
Sot zemren plot
e kam si as njehere

Kercejm kudo
dhe qjelli ndizet flake
ne jeten tone
perhere e ndjejm krenare