Aktori Rowan Atkinson i njohur ndryshe si “Mr. Bean” është një ndër personazhet më të dashur për publikun.

Ai sot, festoi ditëlindjen më 6 janar.

Aktori i famshëm ka lindur më 6 janar të vitit 1955 mbushi 65 vjeç.

Kujtojmë se për herë të parë, ai u shfaq në publik me rolin si “Mr. Bean” në vitin 1990 dhe luajti 15 seri që u përhapën në mbarë botën dhe vazhdojnë të transmetohen herë pas here në ekran edhe në ditët e sotme.

Aktori i njohur i humorit është edhe në vendin tonë shumë i pëlqyer.

Burimi: Botasot.info