Aktorja Sue Lyon e cila ka luajtur rolin e famshëm të “Lolitës” është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare.

Ajo ndërroi jetë në Los Angeles, ndërsa lajmin e bëri të ditur miku i saj i afërt, Phil Siracopoulos.

Ai tregoi se Lyon ishte prej kohësh në një gjendje të rë, nduar shëndetësore.

Aktorja ka luajtur rolin e “Lolitës” në filmin e Stanley Kubrick, “Lolita” në vitin 1962, kur ishte vetëm 14 vjeçe dhe ky rol e bëri të famshme në mbarë botën.

Burimi: iconstyle.al