1.
Nertila
E bukur eshte per mua ajo dite
plot ngjyra sjell
secdo fjale e jotja e mire
lehtas perkedhel

Per here te pare une veten time shikoja
ne syte e tu
dhe nje po une brenda zemres degjoja
fjalet dolen befas thashe te dua

Bashkimi
Nje ditelindje ne jeten time u shtua
jo s’e harroj
pse me dridhen fjalet e tua
me mall kujtoj

Ti e qeshur porsi era vrapoje
hej ndalu pak
dhe nje lule ma rrembeve prej dore
ne pranveren kishim ne çdo hap çdo hap

Refreni
Kjo dashuri qe me dhe ti
eshte e bardhe si bore e zjarrte qe ndrin gjithmone
dhe ne zemrat tona do te cele perhere
nje kenge e reoh nje kenge e re

Cdo gje sot lulezonjemi blerim i saj
si zogj qe fluturojne te dy ne kapim cdo maj
dhe shoke jemi negjithe zemrat kane nje fole
tek nena Shqiperi
e ndjejme prane doren e saj perhere