Nje nga kenget me te njohura dhe me te pelqyera te Nertila Kokes. Per kenaqesine e “lounela”-s dhe gjithe youtbube-isteve qe e pelqejne kete kengetare.

Jo s’ka rendesi t’iu them
Se cila vajze jamse c’emer une kam
Mjafton t’ju them qe jam studente
Me zemren plot freski
Me syrin kaltersi

T’ju them se kjo zemra ime
Per ju vec kendon
T’ju them se te gjithe agimet
Mua sot me ftojne

Refreni
Ne zemren time kam nje det me dashuri
dhe nje det me kenge e kam
per ty moj jete qe si nene me mban ne gji
si nje stine e bukur jam

Pranveren po te doni ta shikoni ju
jo mos u mundoni shume
ajo me pare se kudo ja vjen ketu
vjen tek ju edhe tek une

Te gjithe qe sot mbani nje emer:student
ju pershendes me gaz
me kete kenge te re
pranvera emadhe e lumturise
ne zemrat tona ka bere fole (2 here)

Jo s’ka rendesi t’ju them…

Ref
ne zemren time…

Kjo jete gaz me sjell
Tek ju une epercjell
mes jush une jam perhere
si nje lule lindur ne pranvere