Erand Libohova
Erand Libohova

Eranda Libohova është një këngëtare shumë e njohur. Eranda eshte motra e kengetares Irma Libohova. Eranda ka filluar te kendoje qe nga mosha 14 vjeçare dhe ka nje karriere prej 20 e ca vitesh ne muzike.

Eshte nje kengetare shume e kendshme,shume miqesore dhe ka nje paraqitje interesante.Ajo bashkarisht me motren e saj Irmen kane bere shume duete dhe dueti motrat Libohova mori pjese ne shume festaivale dhe u bene shume te njohura per publikun.

I do shume kafshet andaj ka nje qenush me emrin Tekila te cilin e ka shume mik.Punon me shume kompozitore por me se shumti me Gazmend Mullahin.Shkrimtaret me te preferuar Kadare dhe Agolli.Ka realizuar rreth 10 albume,te cilet e kane pasur rendesine e tyre.

Me pas Eranda filloi karrieren e saj si soliste me shume sukses.Ne spektaklin “Kenget E Shekullit” perzgjidhet ne dhjete kengetaret me te mire.Jeton dhe vepron bashke me motren e saj ne Tirane.

Kënga

 • 1000 Ëndrra – me Irma Libohova
 • Nuk është lodër dashuria – me Irma Libohova
 • Bota iluzion
 • Buzët me ishin tharë (Vetëm nuk jam)
 • Eja
 • Ere pranverore
 • Fëmija i parë
 • Gurë dhe këngë
 • Këngë gurbeti
 • Kënga e gjyshës
 • Lemza
 • Margjelo
 • Me fund te pije (Potpuri Popullore)
 • Me prit
 • Më ke prek në tel
 • O nate o ere
 • Përherë të dua
 • Shpirtin ma rrëmben
 • Shtegtimi
 • Udhëtim në pranverë
 • Vajzat e fshatit tim
 • Vetëm nuk jam
 • Vetëm pese minuta