“Rrota prej druri”/ Viti 1920, si argëtoheshin fëmijët në Elbasan

“Le Miroir” ka botuar, të dielën e 4 janarit 1920, në faqen n°11, një shkrim në lidhje me mënyrën...

Aktori shqiptar në Hollywood, James Belushi: I dua rrënjët e mia

James Belushi është një nga aktorët shqiptar që ka arritur sukses në Hollywood dhe i cili është shumë...

ZOGU DHE DJALI – Poezi nga Naim Frasheri

Një zok të bukur zuri një djalë,Ay po dridhej dh’e i thosh ca fjalë:“Nukë të vjen keq...
video

KOLONA ZANORE E FILMIT “ZAMBAKET E BARDHE”

“ZAMBAKET E BARDHE”, P: RTSH – Tirane, 1983. S: Vangjush Ziko: R: Ilir Bega: O: Muharrem Kondo,...

Ditëlindja e 78 të e aktorit dhe regjisorit të shquar Elez Kadrija. Përulje dhe...

Përulje dhe respekt për veprën e Tij! Elezi lindi në Shkodër, me 6 maj 1941. Shkollen 7-vjeçare...

FRANÇESK RADI – “Muzika e kitarës, vetë jeta ime” – Intervistë e vitit 2005

Ishte ditë e hënë kur u takuam me Frankon tek bar “Tirana”. Me një sjellje praktike e mjaft...

Horoskopi, e shtunë 8 qershor 2019

Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo...

Ervin Bushati: Në vitet 90 muzika kishte shumë filtra dhe selektim të fortë professional

E them me bindje të plotë që është një ndër këngëtarët më të mirë dhe më të...

Nostalgji, çiftet e famshme të viteve ’90 që sot nuk janë më

Ka gjithmonë një rikthim në të shkuarën, duke evidentuar detaje të një periudhe që ndoshta me të...

Nostalgji për muzikën e viteve ’90, këngëtar s’bëhej kushdo që donte famë.

Këngëtarja shqiptare, Soni Malaj e ka nisur karrierën e saj që prej moshës 15-vjecare me grupin Spirit Voice....