Nje Anglez nje Shqiptar dhe nje Italjan ishin te uritur ata duan te hane ne nje lokal por nuk kane lek.
Por hyne te tre po ne tavolina te ndar, porosisin te tre dhe hane.

Cohet Anglezi me ik dhe vjen kamarjeri dhe i thot:
Kamarjeri: Zotri pagesen.
Anglezi: Po une ti dhash
Kamarjeri: Jo nuk me dhe gje
Anglezi: Po ja thot ai pyet ate dhe shkon tek italjani dhe i thot:

Kamarjeri: O zoteri a e pe a ka paguar ky
Italjani: Po i pagujti pak mbrapa meje
Kamarjeri: Po ti nuk i ke paguar per veten tate
Italjani: Jo une i kam paguar ja pyet ate atje dhe shkon tek Shqipetari dhe i thot:

Kamarjeri: O zotri a pe gje a kan paguar kto dy?
Shqiptari: Ku e di une se cfar kan ber ato po mua me kthe kosur njeher.