Tirana ka mposhtur Partizanin me rezultatin 2-1 në derbin numër 150, duke thyer kështu mallkimin 5-vjeçar. Golat e Bathës dhe Kobina i dhuruan fitoren skuadrës së Emanuel Egbo në sfidën e dhuruar në “Air Albania”.

Golin e vetëm për Partizanin e realizoi Jurgen Bardhi. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1 ndërkohë që në minutat shtesë të ndeshjes, bardheblutë arritën të gjenin golin e fitores me anë të Kobina, duke çuar në delir tifozët, të cilët kishin kaq vite që po e prisnin një triumf në derbi.

Golashënuesit: Bardhi 10′ / Batha 8′ , Kobina 90′

KOMENTI LIVE:

Përfundon sfida!

90+4′ Zëvendësim te Tirana, largohet nga fusha Torasa, vendin e tij e zë Eni Imami.

90′ GOOOOOL TIRANA 1-2/ Bardheblutë në avantazh. Shënon mesfushori Kobina. Mesfushori ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë pas heqjes së fanellës. Bardheblutë me 10 lojtarë!

Burimi: Infoship.com