Shkodrania Liljana Kalleshi, artistja brilante që bëri historinë në akrobaci….

Gëzuar ditëlindjen Liljana Kalleshi!Sot, Liljana Kalleshi ” Mjeshtër i Madh” feston 68 vjetorin e lindjes.Lili e filloi...

LËMOSHA – Tregim

Një ditë, shumë kohë përpara, në Angli, një grua e vogël, e veshur me një palë rroba...
video

VIDEO/ Jonida Maliqi flet për herë të parë pas interpretimit në gjysmëfinale

E lumtur nga performanca e mbrëmjes së djeshme , Jonida ka ndarë me ndjekësit në Instagram momentin e...

1973/Si kategorizoheshin në ballistë, zogistë, etj

Nga Kastriot Dervishi Pavarësisht se lufta kishte mbaruar prej vitesh, “armiku i popullit” ndiqej sipas...

Zemra e bukur… – Tregim

Një herë, një djalosh kishte dalë në sheshin kryesor të një qyteti dhe po thërriste me të madhe...

URTËSIA DHE FUQIA – Tregim

Një ditë, qengji po kulloste bashkë me tufën e deleve dhe deshëve. Teksa bridhte lart e poshtë,...

Horoskopi, e shtunë 18 maj 2019

Dashi Në këtë fazë është mirë që të rishikoni ndonjë projekt që keni ndërmend. Yjet...

Mary Pickford: Gruaja që i dha formë Hollivudit

Më 1911-ën, William deMille bëri parashikimin më të pabazë,  në historinë e aktrimit. Një fëmijë teatri  që...

Puthja që i dha lamtumirën luftës, tani edhe në version shqiptar

Një marinar i veshur me uniformë të bardhë, kapelën karakteristike mbi krye mbërthen pas vetes një vajzë,...

Kur s’e humb një dashuri…

Nga Zefina Hasani- Kanë kaluar gati 22 vjet nga ajo nata kur, me një entuziazëm të çuditshëm, u ula...