28 VITE NGA RËNIA E BUSTIT TË ENVER HOXHËS, POR A JEMI NDARË PËRFUNDIMISHT...

Data 20 shkurt 1991 shënon rrëzimin e bustit të Enver Hoxhës, dhe është një nga ngjarjet e rëndësishme në historinë...
video

20 shkurti, rënia e bustit të Enver Hoxhës (VIDEO)

Rënia e bustit të Enver Hoxhës - 20 Shkurti Mijëra qytetarë u ngritën më 20 shkurt të vitit 1991 për të...

20 Shkurt 1991

Turma shpirtërash që kalëronin mërinë dhe hakmarrjen, u gjendën përballë " Malit prej bronzi ", aty, në sheshin "Skëndërbej"! Aq shumë...

Paulin Selimi, ky elegant i humorit Shqiptar

Lindi në lagjen Gjuhadol në një familje me origjinë prej Dushmanit. I ati, Sokoli, qe me origjine nga Dushmani i...

Dokumenti i 1971: Artistet e Teatrit Kombetar shfaqje ne cdo katund…

Pas kontrollit punëtor në korrik 1971 në Teatrin Kombëtar në Tiranë, të gjithë artistët dhe drejtuesit e këtij Teatri ishin...

Birçe Hasko: dy fjalë për Matilda Makoçin dhe “ligjin me Maliq”

Nga Bardha Nergjoni Profesori i aktrimit, personazhi i mbi 30 filmave artistikë, aktori që është fiksuar nga publiku me batutat e...

Jeta e Liri Lubonjës në Pallatin e Diplomatëve, aty ku banorët përgjoheshin nga kaldaja

Nga Bardha Nergjoni Ajo është një zonë e këndshme e Tiranës, pse jo dhe e qetë, ndonëse afër qendrës. Bëhet fjalë...

Te “pallati i mirësjelljes” në Tiranë, aty ku nënë Ferideja të thotë: Sjelljes së...

Nga Bardha Nergjoni Jetojmë në kohë të vështira edhe sa i përket sjelljes, komunikimit, edukatës. Harbutëria po na mbyt. Gjuhët janë...
video

Francesk Radi – Oj Zogo

I Oj zogo Oj zogo jelek me vija Oj zogo Oj zogo jelek me vija a i ke pa a...

Gent Demaliaj – Vokalisti i grupit të famshëm të viteve 90-të

Gent Demaliaj është autor këngësh i njohur. Vokalisti i grupit të famshëm të viteve 90-të, "Djemtë e Detit", prej kohësh...